MIĘDZYNARODOWE SZKOLENIE WUKF

W dniach 3-4 czerwca w Hali Sportowej Spartakus, odbyło się międzynarodowe szkolenie karate w którym uczestniczyły blisko 100 zawodników z czterech Narodowych Reprezentacji z  Danii, Szkocji, Norwegii oraz Polski. Szkolenie było ostatnim etapem przygotowań do Mistrzostw Świata WUKF, które rozpoczynają się już 11 lipca w Szkocji (Dundee). Gospodarzem szkolenia był Shihan Jacek Chałupka z Dojo Grójec IKA POLAND.

Staż podzielony był tematycznie na trening techniczny czyli kata, oraz trening kumite sportowego. Każdy z bloków treningowych prowadzony był przez innego instruktora a całość koordynował Sensei Soren Helsted z Danii. Podczas szkolenia, odbył się treningowy turniej karate, którego celem było sprawdzenie formy startowej zawodników.

Na szkolenie do Grójca przyleciał również główny organizator Mistrzostw Świata w Szkocji Sensei Roy O’Kane, który również poprowadził jeden z bloków treningowych.

Obecnie zwodnicy z Dojo Grójec IKA POLAND już 24 czerwca wyjeżdżają na obóz sportowy, aby tam przygotowywać się do nadchodzących Mistrzostw Świata.