FINAŁ LIGI KARATE IKA POLAND

Przed nami mały jubileusz LIGI KARATE IKA POLAND. Już po raz piąty Stowarzyszenie International Karate Association Poland, będzie organizatorem ligi, która w tym roku rozgrywana bedzie pod nazwą GOLD EDITION LIGA KARATE IKA POLAND 2023.

W skład ligi wchodzą 4 turniej rozgrywane co 3-4 miesiące na terenie województwa mazowieckiego. Zawodnicy walczą o punkty w pojedyńczych turniejach, tak aby w czwartym finałowym, rywalizować o zwycięstwo w całym cyklu. Zapraszamy wszystkie kluby niezależnie do trenowanego stylu oraz organizacji.

Organizator: International Karate Associationa Poland

Miejsca rozgrywania zawodów:

  • Grójec – Turniej nr 1 (marzec)
  • Białobrzegi –  Turniej nr 2 (18.06.2023)
  • Tarczyn – Turniej nr 3 (22.10.2023)
  • Grójec – Turniej nr 4 FINAŁ (26.11.2023)

Konkurencje:

  • kata open
  • kumite fantom
  • kumite sanbon shobu
  • kumite ippon shobu
  • kodachi
  • tor przeszkód

Termin: 26.11.2023 FINAŁ (turniej nr 4)

Miejsce: Hala Sportowa „Spartakus” Grójec, ul Sportowa 16

Regulamin, lonkurencje, opłaty: pobierz

Zapisy przez platformę UVENTEX: ZAPISY

Instrukcja tworzenia konta na platformie Uventex: pobierz

Kontakt do osoby obsługującej Uventex: szymon.karate@gmail.com

Zgłoszenia: liga.ikapoland@gmail.com

Klasyfikacja Generala  po 3 turnieju:  Kata Open, Fantom, Sanbon Shobu,  Ippon Shobu, Kodachi, Tor Przeszkód

Liga Karate IKA POLAND, to największe na Mazowszu tego typu zawody w karate. Czwarta edycja zgromadziła na starcie rekordową liczbę uczestników. Łącznie w lidze wystartowało 846 zawodników z ponad 25 klubów, a nad poprawności przebiegu rywalizacji czuwało 23 sędziów. W tym sezonie, odbyły się cztery turnieje (Grójec, Białobrzegi, Tarczyn, Grójec – finał), podczas których zawodnicy gromadzili punkty.

    I tak za zwycięstwo w pojedńczym turnieju można było otrzymać 6 punktów, za 2 miejsce – 5 punktów i tak aż do miejsca piątego za które otrzymywało sie 2 punkty. Za każdy start, zawodnik, któremu nie udało sie znaleźć w gronie finalistów otrzymywał 1 punkt. Czwarty turniej był jednocześnie turniejem finałowym w trakcie którego, nagrodzeni zostali zwycięzcy całego cyklu rozgrywek. W ostatecznym podsumowaniu, niektórzy zawodnicy zapewnili sobie zwycięstwo już po trzecim turnieju,  a nie którzy musieli stoczyć walkę do końca.

   Zawodnicy rywalizowali w 6 konkurencjach (kata – konkurencja techniczna, kumite sanbon shobu – walka do 3 punktów, kumite ippon shobu – walka do 1 punktu, fantom – konkurencja techniczna, kodachi – walka na miecze piankowe oraz tor przeszkód) w zależności od wieku. Najmłodsza kategoria wiekowa w której można było wystartować to dzieci 6 – letnie i młodsi.  Łącznie organizatorzy przygotowali 97 kategorii z uwzględnieniem wieku jak i konkurencji. Tak rozbudowane kategorie umożliwiały zawodnikom starty nawet w czterech konkurencjach, co zwiększało szanse na zdobycie medalu.

   Dla najmłodszych oraz tych którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze sztukami walki, została rozegrana specjalna konkurencja – TOR PRZESZKÓD. Tor został tak opracowany, aby każdy mógł go pokonać niezależnie od wieku, a jednocześnie sprawdzał podstawowe umiejętności motoryczne. Przewrot w przód, skoki obunóż, slalom, czworakowanie, pająk, ściąganie ciężaru, przyśpieszenia to wszystko w połączeniu z upływającym czasem było jak sie okazało nie lada wyzwaniem. Obserwujac zawodników z turnieju na turniej, byli coraz lepiej przygotowani, a niektórzy mieli nawet opracowaną taktykę jak podejść do kolejnego zadania, aby wykonać je w jak najkrótszym czasie.

   Głównym celem ligi jest upowszechnianie kultury fizycznej, zachęcenie dzieci i młodzieży do rozpoczęcia rywalizacji sportowej w karate oraz poszukiwanie nowych talentów, którzy w przyszłości będą rywalizować na matach całego świata.

    Piąta edycja Ligi Karate IKA POLAND 2023, wystartuje w marcu. Szykujemy kilka nowości. Już teraz zapraszamy do włączenia się do rywalizacji!

 

846

zawodników

startujących w 97 konkurencjach: kata, kumite, fantom, kodachi, tor przeszkód z podziałem na wiek oraz płeć.

25

klubów

z całej Polski, reprezentujące różne style i federacje karate.

23

sędziów

oceniających zmagania na czterech matach oraz torze przeszkód.